post

13-7-29-114458untitled15تهران-عضوهیات مدیره و معاون فنی بیمه ایران از پرداخت بیش از ۶۰ میلیارد ریال خسارت آتش سوزی به شرکت روغن نباتی گلناز کرمان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی بیمه ایران؛محمد حیدری با بیان اینکه پس از وقوع حریق دراین واحد صنعتی کارشناسان آتش سوزی این شرکت بلافاصله به محل اعزام شدند؛افزود:حجم و گستردگی این حادثه زیاد و خسارات وارده به آن بسیار بود اما با تلاش کارشناسان این شرکت که ازهمان ساعت های اولیه درمحل حاضر شده بودند بررسی میزان خسارت وارده درکمترین زمان ممکن انجام شد.
وی ادامه داد: البته بیمه ایران یک روز پس از وقوع این واقعه مبلغ ۱۰ میلیاردریال به عنوان علی الحساب برای بازسازی خط تولید به روغن نباتی گلناز کرمان پرداخت کرد تا ضمن جبران بخشی از خسارت، فعالیت اقتصادی این شرکت مختل نشده و مشکلی برای خطوط تولید این شرکت ایجاد نشود.
معاون فنی شرکت سهامی بیمه ایران درباره چگونگی وقوع حریق درشرکت روغن نباتی گلنازکرمان نیز عنوان کرد:‌ طبق گزارش کارشناسان بیمه های آتش سوزی بیمه ایران و سازمان آتش نشانی کرمان حرارت لامپ روشن درکارگاه تولید بطری به کارتن های موجود دراین کارگاه سرایت و باعت آتش سوزی شده بود.
حیدری با اشاره به حجم گسترده مواد قابل اشتعال در این کارخانه تصریح کرد: حریق در این حادثه به حدی بالا بودکه چندین خودوری سنگین آتش نشانی ساعت ها برای اطفا و مهار آن درگیربودند و از انتقال آتش به ساختمان های دیگر این واحد صنعتی جلوگیری کردند.
وی درپاسخ به این پرسش که دراین آتش سوزی به کدام بخش های این کارخانه خسارت بیشتری وارد آمده است نیزگفت:‌ دراین حادثه به ساختمان چهار سوله محل نگهداری مواد خام، تولید وتبدیل روغن،انواع روغن تصفیه شده، موجودی اجناس،تاسیسات و ماشین آلات خسارت واردشده و چند کارگر نیز مجروح شدند که تمامی غرامت وارده به ذینفعان تحویل آنان شد.
حیدری درپاسخ به سووال دیگری مبنی براینکه شرکت سهامی بیمه ایران درمجموع چه مقدار خسارت به این شرکت پرداخت کرد نیزاظهارداشت: شرکت سهامی بیمه ایران درپایان بررسی های کارشناسی و طبق اعلام کارشناسان آتش سوزی در مجموع به این بیمه گذار۶۰ میلیارد و۵۲۹ میلیون و۳۵۵ هزار و ۶۹۳ ریال خسارت پرداخت کرد.
وی درادامه ازمسوولان شرکت های تولیدی درخواست کرد:‌ هنگام بیمه کردن کارخانه،دارایی ها،تاسیسات و ماشین آلات خود آن ها را به ارزش روزوواقعی بیمه کنند تا شرکت های بیمه ای پس از وقوع حوادث و برای جبران کامل خسارت و برگشت به وضعیت اولیه خط تولید، دچار معذوریت و محدویت نگردند.
**مدیرعامل شرکت روغن نباتی گلناز:‌این آتش سوزی شوک بزرگی به استان کرمان وارد کرد/تا آخر با بیمه ایران می مانیم
مدیرعامل شرکت روغن نباتی گلنازهنگام دریافت غرامت این حادثه درمحل دفتر مرکزی شرکت متبوعش گفت: این آتش سوزی فاجعه بسیارعظیمی بود وشوک بزرگی به استان کرمان وارد کرد.
جواد ورزیده کارتهرانی با اشاره به اینکه دراین کارخانه بیش از هزار و هشتصد کارگربه صورت مستقیم مشغول به کارهستند،افزود:‌عمق این فاجعه به حدی بزرگ بود که می توانست مارا زمین گیرو کارگران را بیکار کند که با رسیدگی به موقع توانستیم از این بحران به سلامت خارج شویم.
وی با بیان اینکه برای مهار زبانه های آتش که ارتفاع آن به ۲۰ متربالاتر ازسقف سوله ها زبانه می کشید علاوه بربهره مندی ازتوانمندی های آتش سوزی کرمان ازتمامی امکانات شهرکرمان نیز استفاده شد،اظهارداشت:‌اگرتلاش کارگران شرکت وآتش نشانان نبود به طور حتم عمق این فاجعه بیش از این می شد.
وی علاوه براین ازهمکاری تمامی مدیران وکارگران شرکت گلناز،مسوولان استانی و شرکت سهامی بیمه ایران برای بازسازی این واحد صنعتی قدردانی کرد و افزود:اگر همت این مجموعه نبود به طورحتم راه اندازی این شرکت بسیارزمان می برد اما خوشبختانه با همکاری آنان این شرکت صنعتی درکمتر از ۱۰ روز درمدار تولید قرارگرفت.
مالک شرکت روغن نباتی گلنازدرباره میزان رضایتمندی ازخدمات شرکت سهامی بیمه ایران نیز تصریح کرد:‌مجموعه گلناز از بیمه ایران بسیار راضی است معتقدیم پرداخت غرامت های اینچنینی و بیشتر تنها از عهده این شرکت برمی آید، علاوه براین بیمه ایران قدرت مالی فراوان وکارشناسان خبره درسراسر ایران دارد که به موقع به پرونده ها رسیدگی می کنند.
وی اضافه کرد:‌ شرکت گلناز دومین شرکت تولید کننده روغن نباتی درکشور است واگر ما آن را بیمه نکرده بودیم ممکن بود زحمات ۶۰ ساله ۳ نسل که به طور مستقیم برای برپایی و ماندگاری آن زحمت کشیده بودند از بین برود که خوشبختانه با بیمه شدن آن از این اتفاق جلوگیری شد.
ورزیده کارتهرانی درخاتمه با بیان اینکه این شرکت ازابتدا نزد بیمه ایران بیمه بوده است تاکید کرد: تا آخر با این شرکت خواهیم ماند.
شرکت روغن نباتی گلناز در زمینه تولید روغن نباتی مایع و جامد با عناوین مارگارین،روغن نباتی،روغن های خوراکی و کره فعالیت می کند و از بیمه گذاران قدیمی بیمه ایران به شمار می آید.

 

منبع :روابط عمومی بیمه ایران

print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *