post

تهران –رییس هیات مدیره ومدیرعامل بیمه ایران گفت: صنعت بیمه با همکاری مجلس شورای اسلامی و دولت باید بتواند قیمت تمام شده شخص ثالث را کاهش دهند تا تعداد بیشتری از افراد بتوانند خودروها و موتورسیکلت های خود را بیمه کنند.

به گزارش روابط عمومی بیمه ایران، محمود امراللهی درنشستی به مناسبت روز خبرنگار از واریز حق بیمه حوادث و تصادف به حساب بیمه گذاران خبر داد و گفت: از این پس چیزی به نام صدور چک نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه بزودی بیمه گذاران شاهد ایجاد تحولات تازه در ارائه خدمات بیمه ایران خواهند بود، گفت: همه خدمات از طریق سیستم الکترونیک ارائه می شود.

وی درباره اعطای نمایندگی به متقاضیان جدید اخذ نمایندگی از این شرکت نیز گفت: اعطای نمایندگی در بیمه ایران تا تدوین آیین نامه جدید و ابلاغ آن درراستای کیفی سازی نمایندگان این شرکت فعلا متوقف شده است.

مدیرعامل بیمه ایران با بیان اینکه بزودی محصولات جدید بیمه ای را اعلام می کنیم، افزود: بیمه های جدید زندگی در راه است و مطمئن هستیم با ارائه این بیمه ها تحول جدیدی در ارائه خدمات ایجاد خواهد شد.

وی گفت: با اختصاص ۲۲۰ میلیارد تومان سپرده از منابع بیمه ایران به زیان دیدگان خسارت پرداخت کرده ایم که در نوع خود بی نظیر است.

امرالهی با بیان اینکه بیمه ایران پارسال زیانده بوده است، گفت: رقم دقیق این زیان پس از دریافت گزارشات حسابرس و در آینده نزدیک اعلام می شود.

وی در پاسخ به پرسشی درباره پوشش و تعیین تکلیف بیمه گذاران بیمه توسعه از سوی بیمه ایران نیز اظهار داشت: این مساله تاکنون مطرح نشده ضمن آنکه بیمه ایران باید پاسخگوی بیمه گذاران خود باشد.

به گفته وی، موضوع بیمه توسعه توسط شورای عالی بیمه و بیمه مرکزی در حال پیگیری است.

مدیرعامل بیمه ایران با بیان این‌که برای صنعت بیمه پژوهشکده، دانشگاه علمی کاربردی و کلاس‌های آموزشی کافی نیست، گفت: صنعت بیمه جای بسیار زیادی برای کار دارد، بنابراین با یک دانشگاه و پژوهشکده کار جواب نمی‌دهد و لازم است کاربردی در این زمینه اقدام شود.

امراللهی با بیان اینکه آموزش بالاترین رده استراتژی ما در بیمه ایران است ادامه داد: ا در کنار آموزش شفافیت، افزایش کیفیت در خدمات و توسعه فرهنگ بیمه به خصوص بیمه‌های زندگی در دستور کار ما قرار دارد.

وی خاطر نشان کرد: طی دو هفته آینده از طرح‌ها و برنامه‌های شرکت‌ متبوعش در صنعت بیمه اطلاع‌رسانی‌های دقیق‌تری انجام می‌شود ضمن آنکه در زمینه‌ی بحث فساد مالی و پرونده‌ای که در این زمینه در حال بررسی است اطلاعات شفاف و دقیقی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

امراللهی با اشاره به تصویب تحقیق و تفحص مجلس در مورد پرونده فساد مالی بیمه ایران در سال ۱۳۸۷ نیز گفت:ما اطلاعات را به صورت شفاف و کامل در اختیار گروه تحقیق و تفحص خواهیم گذاشت، لذا با شروع مراحل کار اطلاعات کافی در اختیارشان قرار می دهیم.

مدیرعامل بیمه ایران با بیان این‌که بیمه ایران در سال ۱۳۹۲ در بیمه شخص ثالث زیان‌ده بوده است، گفت: در این زمینه به دلیل آنکه نظر حسابرس اعلام نشده و صورت‌های مالی به تصویب نرسیده، فعلا نمی‌توان میزان زیان را اعلام کرد. وی با تاکید بر این‌که شرکت‌های بیمه نقش پیش‌گیرنده در حوادث را باید داشته باشند، گفت: لازم است تمام دستگاه‌ها و مدیران کشور در زمینه‌ی پیشگیری از حوادث نقش داشته باشند، چرا که در هیچ جای دنیا به اندازه ما کشته و مجروح در حوادث رانندگی نداریم.

امراللهی با بیان این‌که تقریبا سالانه ۲۰ هزار کشته و ۲۵۰ هزار نفر مجروح در حوادث جاده‌ای داریم، گفت: این در حالی است که خدماتی که به خانواده‌های کشته‌شدگان هم و همچنین مجروحان داده شده هیچ کدام از ارز، بودجه دولتی و ذخائر نفتی استفاده نشده است.

وی با بیان این‌که در حال حاضر بیمه شخص ثالث در شرکت‌ها از سایر رشته‌های بیمه‌ای سوبسید می‌گیرد، گفت: به دلیل زیان‌ده بودن این رشته بیمه‌ای شرکت‌ها مجبوراند درآمدشان از رشته‌های دیگر بیمه‌ای را به این حوزه اختصاص دهند و همین امر موجب شده رشته‌های دیگر توسعه پیدا نکنند، لذا لازم است با همکاری دولت، مجلس و صاحبنظران وضعیت بیمه شخص ثالث و قوانین آن هرچه سریع‌تر روشن شود.

رییس هیات مدیره بیمه ایران در پایان با اشاره به برنامه‌های شرکت بیمه ایران برای زیرساخت‌سازی و همچنین آموزش بیشتر به کارکنانش گفت: در نظر داریم تا تحولات خوبی را در بیمه ایران ایجاد کنیم و با گسترش بیمه‌های عمر و زندگی که منابع انبوهی را جذب خواهد کرد کار ویژه‌ای در این زمینه صورت دهیم. 

منبع خبر : روابط عمومی بیمه ایران

print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *